Istorija
Jau būdamas 29 metų Walter Vogt žinojo, būsimasis „Fortis“ įkūrėjas, jog norint tapti lyderiu rinkoje reikia sukurti du pagrindinius dalykus, tai - gerą produktą ir prekės ženklą, pristatantį tą produktą. 1912 metais jis įgyvendino savo planą ir įkūrė laikrodžių fabriką šalimais traukinių stoties Grenchen mieste, Šveicarijoje. Praėjus metams, 1913 - taisiais, W. Vogt įregistravo prekės ženklą ir logotipą Fortis. W. Vogt filosofija buvo - sukurti patikimus, aukščiausios kokybės laikrodžius tinkančius tarptautinei rinkai.
1922 metais W. Vogt pradėjo bendradarbiauti su Britų laikrodininku bei išradėju John Harwood. J. Harwood sukūrė pirmąjį automechaninį laikrodį, kurį vėliau net keturis metus su W. Vogt kūrė masinei prekybai. 1926 metais laikrodis buvo pristatytas pasaulinėje „BaselWorld“ parodoje. Šis laikrodis (žinomas kaip Harwood) parodoje supažindino pasaulį su automechaniniais laikrodžiais ir tuo pačiu išgarsino „Fortis vardą“.
FORTIS pionieriai tarp laikrodžių gamintojų
XXa. ketvirtajame dešimtmetyje „Fortis“ sukūrė jų pirmąjį chronografą. Nepaisant to, novatoriškiausias bendras W. Vogt bei J. Harwood kūrinys buvo „Autorist“ laikrodis, kuris įsikraudavo nuo laikrodžio apyrankės judėjimo.
1943-aisiais metais buvo sukurtas pirmasis pasaulyje laikrodis atsparus vandeniui, pavadinimu „FORTISSIMO“. Bet didžiausios šlovės „Fortis“ kompanija sulaukė sukūrus „Manager“ laikrodžio modelį. „Fortis“ su šia laikrodžių linija 1956-aisiais metais laimėjo chronometro apdovanojimą įteiktą „Swiss Official Chronometer Testing Institute COSC“ už pirmąjį pasaulyje vandeniui atsparų mechaninį laikrodį - žadintuvą su chronometru. Iki šių dienų „Fortis Aquatis“ kolekcija išlaikė laimėjusiojo laikrodžio simbiozę bei funkcijas.
1960 metai buvo naujovių ir pasikeitimo metai. „Fortis“ priėmė drąsų bei labai sėkmingą sprendimą, pradėti gaminti Šveicariškus plastikinius laikrodžius, kurie buvo atsparūs net iki 200 metrų. Ne ilgai trukus šie laikrodžiai tapo labiausiai perkami.
Po keleto metų „Fortis“ kompanija grįžo prie savo šaknų – aviacijos. 1987-aisiais metais „Flieger Chronograph“ laikrodis įvedė naują madą laikrodžių pasaulyje – didelius ciferblatus, kurių diametras siekė net 40mm. Šis sprendimas ir naujas dizainas buvo įvertintas pavėluotai, tik 2004 metais. Tuomet „Fortis“ gavo pirmąjį Europos Aviacijos laikrodžių apdovanojimą.
Naujų teritorijų užkariavimas
Po ilgų testavimų bei išbandymų Rusijos federacijos kosminė stotis „ROSCOSMOS“ pasirinko „Fortis“ laikrodžius būti oficialiais savo misijų laikrodžiais. 1994 metais „Fortis“ laikrodžiai buvo įtraukti į kosmonautų būtiniausių daiktų sąrašą.
Pasaulyje pirmasis automatinis laikrodis su chronometru, žadintuvu bei GMT laiku
„Fortis“ laikrodžiai pirmauja ne tik aviacijos bei kosmonautikos sferoje. Savo 100-mečio proga „Fortis“ sukūrė „Optimus Magnum“, „The Daybreaker“ laikrodį. Tai pirmasis ir vienintelis pasaulyje automatinis laikrodis su chronometru, žadintuvu bei GMT (pasaulio laiko) funkcijomis. „The Daybreaker“ laikrodis turi patį sudėtingiausią mechanizmą sudarytą iš daugiau nei 500 mikro-mechaninių dalelių.