LAIKAS RUOŠTIS IR PUOŠTIS! Pasirūpink Kalėdine dovana iš anksto, nes nuolaidos
Norite atsinaujinti? Pasikeiskite laikrodžio dirželį!
Nuo šiol odinius dirželius bei metalines apyrankes galite įsigyti ir pas mus! Pirmas žingsnis – turite išsirinkti jums patinkantį bei laikrodžiui tinkamą dirželį. Yra išskiriamos dvi dirželių ir apyrankių grupės pagal tvirtinimą prie laikrodžio korpuso – standartiniai ir specifiniai. Abiejų rūšių dirželius galite įsigyti laikrodziai.lt elektroninėje parduotuvėje. Kaip sužinoti koks yra laikrodžio dirželio ar apyrankės tvirtinimas (standartinis ar specifinis)? Tai galite padaryti paprastai – paimkite laikrodį, kurio dirželį planuojate keisti ir pažiūrėkite ar dirželio (apyrankės) galas, kuris yra pritvirtintas prie laikrodžio korpuso, yra tiesus ir neturi jokių iškirpimų, tai jis yra standartinis. Būtent tokių dirželių daugiausiai yra mūsų pasiūloje – Apyrankės standartiniu tvirtinimu. O jei dirželis ar apyrankė glaudžiai susilieja su laikrodžio korpusu arba matosi įvairūs iškarpymai, vadinasi tvirtinimas yra specifinis. Šiuo atveju idealiausiai bus, jei užsakysite būtent jūsų laikrodžio modeliui skirtą dirželį, pas to prekinio ženklo platintoją, kuris atstovauja tam laikrodžio gamintojui. Kartais, šiek tiek pameistravus, pasiseka pritaikyti ir iš turimų pasiūloje – Apyrankės specifiniu tvirtinimu. Antras žingsnis – reikia sužinoti dirželio plotį. Dažniausiai jis būna užrašytas ant dirželio vidinės pusės, tačiau jei negalite pamatyti skaičiaus, paprasčiausiai galite jį pamatuoti slankmačiu arba liniuote. Matuokite toje vietoje, kurioje dirželis tvirtinasi prie laikrodžio korpuso.
Taip pat, reikia atkreipti dėmesį jog dirželis gali būti tiesus ar siaurėjantis (dirželis siaurėja link sagtelės). Jei dirželis tiesus A bei B matmenys vienodi, jei siaurėjantis A platesnis nei B. Trečias žingsnis – dirželio ilgis. Jis gali būti: standartinis, pailgintas arba itin ilgas. Šis dydis priklauso nuo Jūsų riešo apimties, kurią galite sužinoti matuojant siuvėjo metru, apjuosiant rankos riešą, toje vietoje, kurioje nešiojate laikrodį. Arba jeigu turite seną dirželį ar apyrankę – išmatuokite juos. Apyrankių bei odinių dirželių ilgis pateikiamas neįskaičiavus laikrodžio korpuso, tad norint žinoti ar jis bus tinkamas Jūsų riešui prie apyrankės/dirželio ilgio reikia pridėti laikrodžio korpuso ilgį. Daugelio metalinių apyrankių ilgį galima sumažinti, išimant jos narelius, tačiau prieš tai darant, rekomenduojama pasitarti su specialistu. Odinio dirželio ilgį reguliuoti paprasta persegant sagtelę į kitą dirželio skylutę, tačiau jeigu Jūsų riešas smulkus, patartina vengti perilgo dirželio, jis tiesiog atrodys neestetiškai. Sagtelės spalva. Standartinės sagtelės yra plieno bei aukso spalvos. Retesniu atveju sagtelės būna ir juodinto plieno, titano ar kitokios spalvos. Galioja nerašyta taisyklė, kad sagtelės spalva turi atitikti laikrodžio korpuso spalvą. Nepaisant to, dažniausiai sagtelę galima pakeisti originalia, ta kuri buvo perkant Jūsų. Tą galite pasidaryti patys, arba bet kuris laikrodžių meistras. Šiuo atveju reikia atkreipti dėmesį į naujo dirželio dydį B, jis turi atitikti senojo dirželio dydį B. Norint pakeisti metalinę apyrankę odiniu ar medžiaginiu dirželiu. Šiuo atveju mes rekomenduojame pasitarti su specialistu. Keičiant metalinę apyrankę odiniu ar medžiaginiu dirželiu, gali atsirasti tarpas tarp laikrodžio korpuso bei dirželio, tuomet laikrodis su apyranke nebeatrodys kaip viena visuma.
Jei turite alergiją metalui, siūlome rinktis nerūdijančio plieno ar titanines apyrankes, jų sudėtyje nėra nikelio, nuo kurio dažniausiai ir kyla odos alergija. Taip pat galime pasiūlyti silikoninius arba plastikinius dirželius su nerūdijančio plieno, titano ar plastiko sagtele. Jeigu Jūsų laikrodžiui su metaline apyranke sugedo užsegimas arba kuri nors apyrankės vieta įtrūko, neskubėkite keisti visos apyrankės. Pirmiausia laikrodį parodykite specialistui, kadangi dažniausiai būna įmanoma sutaisyti tą pačią apyrankę. Atminkite, kad idealiai pritaikyti kitą apyrankę gali būti sunku, dažniausiai skiriasi metalo atspalvis, tvirtinimas ar apyrankės storis. Kaip pasikeisti dirželį pačiam? Techniškai pakeisti dirželį nėra itin sudėtinga, tačiau reikia turėti tam darbui įgūdžių, todėl mes rekomenduojame tai patikėti specialisto rankoms. Tačiau jei nusprendėte keisti savo rankomis – būkite atsargūs, kad nesubraižytumėte laikrodžio korpuso. Jums reikės naujo dirželio, spyruoklinių ašelių (jei ašelė nepažeista, galima naudoti ir seną) bei smailaus įrankio, kuriuo galėsite pakeisti dirželį (rekomenduojame naudoti specialiai tam skirtą įrankį, kad išvengtumėte neplanuotų mechaninių pažeidimų). Dirželis prie laikrodžio tvirtinamas spyruoklinės ašelės pagalba. Ji turi du galus, kurie spyruoklės pagalba įsispaudžia į jos vidų. Būtent šią ašelę reikia ištraukti, norint pakeisti dirželį. Tai padaryti galima specialiu įrankiu ar kitu smailiu daiktu, spaudžiant ašelės galą į jos vidų, kad ji sutrumpėtų ir būtų galima ją ištraukti iš laikrodžio korpuso. Jei jums pavyko tai padaryti, išimkite ašelę iš seno dirželio, įsitikinę, kad ji nepažeista, įdėkite į naują dirželį ir tokiu pačiu principu, spaudžiant ašelės galą, įstatykite atgal į laikrodžio korpusą. Perkant naują dirželį, su standartine spyruokline ašele, laikrodziai.lt internetinėje parduotuvėje, mes nemokamai pridėsime po dvi ašeles, kurias galėsite pakeisti vietoje senų. Dirželius ir apyrankes rinkitės čia
|
Mes visada pasiruošę Jums padėti. Skambinkite darbo dienomis nuo 9:00 iki 17:00