RUDENS NUOLAIDOS! Daugeliui prekinių ženklų taikoma -20% nuolaida su kodu:

VALIO

Laikrodžių gamintojai, kaip ir kitų pramonės šakų atstovai, vis labiau atsisuka į ekologiją ir ieško patvaresnių bei naudotojui draugiškesnių technologijų. Vieni jų naudoja perdirbtas medžiagas (pvz. plieninį korpusą ar medžiaginę apyrankę), o kiti – plečia saulės energija įkraunamų laikrodžių pasiūlą arba persiorientuoja ir gamina tik šios kartos mechanizmus.

Atsiradimo istorija

Turbūt visi laikrodžių savininkai yra susidūrę su situacija, kuomet norėjo užsidėti savo mylimą laikrodį, tačiau negalėjo, nes jis buvo išsikrovęs. Ką jau kalbėti, kai tai įvyksta bevaikštant!

O tai nutinka dėl labai elementarių priežasčių. Mechaninių laikrodžių veikimas priklauso nuo to, ar jis prisuktas, kvarcinių - nuo baterijos tarnavimo laiko, o automatinių – nuo to, kaip dažnai juos dėvėsite, kadangi jie „pasikrauna“ nuo rankos judesių. Jeigu laiku neprisuksite, nepakeisite baterijos arba bent kelias dienas neužsidėsite laikrodžio, jo veikimas sutriks ir jį reikės nuolat reguliuoti.

Patogi, ilgaamžiška ir svarbiausia ekologiška alternatyva šiems tradiciniams mechanizmams – saulės energija įkraunami arba kitaip žinomi kaip SOLAR laikrodžiai.

Visgi, ir šių laikrodžių mechanizmų jau nebegalima vadinti naujokais – jie skaičiuoja jau virš 50 metų. Pirmasis saulės energija įkraunamas laikrodis atsirado dar 1972 m. ir vadinosi Synchronar 2100. Tuo laikotarpiu laikrodžiai išsiskyrė savo futuristiniais ir galimai „Star Trek“ serialo įkvėptais dizainais, todėl nenuostabu, kad ir šis laikrodis atrodė labiau prototipas nei realus. Jo viršuje buvo 2 fotovoltiniai saulės elementai, kurie sugeneruodavo pakankamai saulės energijos, jog laikrodis be tiesioginės saulės šviesos veiktų net iki 6 dienų. Be kita ko, jis pasižymėjo ir kitomis pažangiomis technologija – trimis ekrano ryškumo lygiais, kurie automatiškai reguliavosi pagal aplinkos apšvietimo sąlygas. 

Sold at Auction: Rare Ragen Synchronar 2100 Solar LED watch

Šis, išleidimo dieną net 500 $ kainavęs laikrodis ir velyvesnės jo versijos buvo gaminamos net iki 2007 m. ir tai iki šiol išlieka vienas ilgiausių vienos laikrodžių linijos gamybos periodų.

Citizen –rinkos lyderis

Nors šis žinomas japoniškų laikrodžių gamintojas savo veiklą pradėjo dar XX a. 2 dešimtmetyje, 1976 m. jų istorijoje galima iškalti aukso raidėmis. Būtent šiais metais jie išleido Citizen Chryston - pirmąjį saulės energija įkraunamą laikrodį su analoginiu ekranu.

Šį laikrodį, kaip ir jo pirmtaką, buvo galima įkrauti tik su tiesiogine saulės šviesa, todėl be jos jis galėjo veikti iki 6 dienų. Japonų milžinas nuolat tobulino šią technologiją ir 1986 m. pristatė naują, gerokai plonesnį ir ik 8 dienų rezervą užtikrinantį laikrodį, kurį buvo galima įkrauti ne tik su natūralia, tačiau ir dirbtine šviesa – namų apšvietimu. Tuo tarpu 1995 m. Citizen pristatė tuo metu išskirtinę, iki 6 mėn. tarnaujančią ir iki šiol visų solar laikrodžių gerbėjų pamiltą populiariąją „Eco-Drive“ seriją.

Jeigu iki šiol pat šios serijos išleidimo ant laikrodžių ciferblatų aiškiai matėsi saulės elementai, tai 7878 mechanizmas leido šias baterijas paslėpti po juo. Žinoma, gerai įsižiūrėjus šios baterijos vis dar buvo matomos, tačiau jos neberėžė akies, dėl ko šie laikrodžiai kaip mat užkariavo saulės energija įkraunamų laikrodžių rinką.

Anot Citizen, 2011 m. bendrovė jau galėjo pasiūlyti virš 320 skirtingų modelių su „Eco-drive“ mechanizmais, ir tai sudarė virš 80 proc. visos jų įmonės rinkos.

Visus CITIZEN modelius galite rasti - https://www.laikrodziai.lt/lt/8_citizen

Privalumai ir minusai

Turbūt pagrindinis laikrodžių privalumas – ekologija. Apart to, kad laikrodžiai įsikrauna nuo šviesos, jų baterijos tarnavimo trukmė yra bent 5-10 kartų ilgesnė nei populiariausių, kvarcinių laikrodžių. Tai reiškia, kad laikrodžiai tarnauja savininkams, o ne atvirkščiai: juo nereikia papildomai rūpintis, o ilgesnis akumuliatoriaus tarnavimo laikas padeda sutaupyti pinigų ir laiko.

Saulės laikrodžiai turi ilgiausią galios rezervą. Priklausomai nuo gamintojo, daugumą jų be tiesioginės saulės šviesos gali tarnauti iki šešių mėnesių. Kai kurie turi papildomą energijos taupymo režimą ir gali tarnauti dar ilgiau.

Galima drąsiai teigti, kad saulės energija įkraunami laikrodžiai yra patikimiausi ir tiksliausi. Jie pradeda veikti tą akimirką, kai gauna natūralios arba dirbtinės šviesos, o metinė 1-2 sekundžių paklaida nėra įtakojama jokių išorinių veiksnių.

Pagrindinis šių laikrodžių minusas – jų kaina. Nors solar laikrodžių galima rasti ir už 50, ir už 1000 €, jų bazinė kaina įprastai būna bent 10-30 % brangesnė nei kvarcinių jų analogų. Visgi, jeigu laikrodis yra Jūsų kiekvienos dienos palydovas, ši papildoma investicija atsiperka su kaupu – Jums ilgus metus jį prižiūrint nereikės eikvoti nei savo papildomo laiko, nei pinigų. 


Nemokamas pristatymas

Visiems pirkiniams virš 60 €

sužinokite daugiau...

Susisiekite: +37061473437

Mes visada pasiruošę Jums padėti. Skambinkite darbo dienomis nuo 9:00 iki 17:00

Dovanų kuponas

Negalite išsirinkti tinkamos dovanos? Įsigykite dovanų kuponą!

įsigykite čia...